+38(067)7120909

Фотографування в творчих режимах роботи фотокамери

Фотографування серед початківців та професіоналів на дзеркальні фотокамери це вже не просто натискання на кнопку спуск, а і знання більшого функціоналу фотокамери, уміння працювати з меню, об’єктивами. У багатьох користувачів «тонкі» налаштування фотокамери так і залишаються не вивченими, а робота з фотокамерою зводиться до автоматичних режимів. Ми не будемо детально розглядати роботу з меню, а більш конкретно розберемо розширені режими зйомки. Основні таки режимами зйомки є: (Tv (S), Av (A), М).

Tv (S) – режим пріоритету витримки, зйомка динамічних сюжетів. В цьому режимі виділяється пріоритет витримки (параметр «витримка» фотоапарата) з авто-експозицією. З його допомогою можна отримати чіткі або розмиті знімки динамічних сюжетів, що особливо актуально роблячи фотографії спортивних матчів. Тут в залежності від того, який ефект ви хочете отримати, потрібно самому встановити необхідну витримку. Вона регулюється поворотом диска вліво або вправо. Для отримання чіткого зображення динамічного сюжету, потрібно зменшити витримку, наприклад зробити її значення 1/2000 сек, якщо ви бажаєте отримати ефект розмитості, то потрібно повернути диск в протилежну сторону і збільшити витримку, приклад більш тривалої витримки 1/30 сек. Для чіткої зйомки об’єктів, що рухаються завжди використовуйте тільки короткі витримки, в діапазоні від 1/4000 сек до 1/200 сек. Для ефекту розмитості і створення відчуття швидкого руху, рекомендується використовувати значення витримки від (1/250 с.) До (1/30 с.). Якщо ви хочете, щоб фотографія вийшла з ефектом розмитою річки або водоспаду, то можна використовувати більш тривалу витримку 1/15 сек.

Av (A) – (пріоритет діафрагми) програмний режим, при якому, змінюється глибина різкості (Глибина різкості). Якщо ви хочете отримати розмитий фон або навпаки, створити чіткі зображення ближніх і віддалених предметів, то вам потрібно використовувати режим Av для фотокамер Canon, або A для Nikon. Тут виділяється пріоритет діафрагми з авто-експозицією. Щоб домогтися на фотографії різкого переднього і заднього планів, то вам необхідно за допомогою диска встановити максимально велике значення діафрагми, наприклад f / 32 і ви отримаєте велику глибину різкості. Якщо, навпаки, ви хочете виділити який-небудь об’єкт на розмитому фоні, то потрібно встановити мале значення діафрагми, припустимо f / 5,6. Чим більше число діафрагми, тим менше діаметр її отвору. Іншими словами режим Av відповідає за глибину різкості.

Роблячи знімки в даному режимі, при установці високого значення діафрагми (Діафрагма об’єктиву), пам’ятайте, що при поганій освітленості, може статися тремтіння фотоапарата. При високих значеннях числа діафрагми, використовуються тривалі витримки. При поганій освітленості витримка може становити 30 секунд. В цьому випадку потрібно збільшити світлочутливість, тримати міцно камеру або використовувати штатив.

Більш детально розбір роботи з налаштуваннями проводиться на наших фото курсах у Вінниці та Хмельницькому, де студенти мають можливість практичного відпрацювання режимів Tv Av A S M під керівництвом професійних викладачів.

Деталі курсу…

Яндекс.Метрика Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.